Zgodnie z nowym prawem unijnym dotyczącym polityki prywatności, informujemy ze KoRnzone jest serwisem którego działanie wiąże się z powstawaniem ciasteczek.

Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie przez KZ ciasteczek opuść stronę.

Zrozumiałem

KoRn dla KoRnZone

04.06.2008 - Stodoła, Warszawa

Jonathan Davis pozdrawia kornzone!

* - ciekawostka: Gia nawet słowem nie wspomniała dla kogo mają być pozdrowienia, JD poprostu wiedział, że pozdrawia kornzone

"Co słychac kornzone? to ja Jonathan, jestem tu z moim solowym występem z the sfa, jestem tu z gią, chcę podzekować za Wasze wsparcie kornzone, za wszystko co dla nas robicie, bardzo mi się podoba wasza strona, to co widziałem i załuje, że nie moge nic przeczytać bo jest po polsku (może kiedyś zrobimy i po angielsku) zrobice? (tak) super! ale naprawde doceniam to co robicie, dzięki wam za wszystko!"

Zac Baird kocha kornzone...


"Bądzcie super, wszyscy jesteście super, dzięki Wam wielkie, kocham kornzone, dzieki!"

Miles Mosley chwali tłum!

"Jestescie polską stroną? (tak) myslę, że każda strona, która wspiera korna i sfa jest super, doceniam Wasze wsparcie, dzieki Wam wielkie, nagrywaliście mnie? (nagrałam jedno video) to dopiero był tłum tej nocy, co nie? (pyta michaela - tak tak) Byliscie wspaniali, naprawde zajebista publiczność"
Fieldy dla KoRnZone
 
 
Video wywiad z Brianem Welchem, byłym gitarzystą Korn
 
http://www.youtube.com/watch?v=6l1f6HnE1yk

* wywiad jest pomysłem i zasługą pokarmma, który skontaktował sie z menadżerami heada

"<Okay, tutaj Head, co tam? Kornzone z Polski, jak leci? Dostałem wasze pytania, trochę mi to zajęło, ale jestem zajętym człowiekiem. Lecimy.

- Jakie to uczucie dać fanom nowy materiał po 3 latach?

- Dorastałem, przechodziłem przez wiele zmian, wiele razy odkładałem ten projekt na półkę i myślałem, że nie mogę się tym teraz zająć, bo trochę mi odbijało emocjonalnie - po narkotykach i tym wszystkim, wiecie - więc to naprawdę super żyć teraz w spokoju z emocjami, moim umysłem, dawać radę, więc jestem zadowolony, że wszyscy mogą tego usłyszeć.

- Dlaczego przerzuciłeś się z 7-strunowej gitary na 6-strunową?

- To prawie to samo, oczywiście słychać brzmienie podobne do nisko nastrojonych gitar Korn'a. Chciałem po prostu spróbować czegoś innego, zdecydowałem się na barytonową 6-strunową gitarę, która jest nastrojona nisko jak ta 7-strunowa. Użyłem też struny basowej na górze, żeby wszystko dobrze brzmiało i wyszedł naprawdę niezły dźwięk. Chciałem spróbować czegoś nowego.

- Czy nowy album będzie oparty na gitarach?

- Tak, cały album opiera się na gitarowym brzmieniu. Są też syntezatory, ale jest to głównie mocny, metalowy album aż do końca, bracie.

- Czy nagrałbyś kiedykolwiek "Letter to Dimebag" razem z Munky'm?

- Mówiłem już, że kocham tych kolesi i tęsknię za pewnymi rzeczami, ale trzymanie się z ludźmi, przy których brałem narkotyki i z którymi piłem przez lata, sprawia że czuję się trochę niekomfortowo. Więc na pewno nie w najbliższej przyszłości, ale wiecie, może kiedyś...

- Czy masz jakieś pomysły do klipu "Flush"?

- Tak, właśnie nakręciłem teledysk i jest szalony - są łańcuchy, kaftany bezpieczeństwa, dosyć ostre rzeczy, prawdziwe rzeczy o prawdziwym życiu w tej całej historii, to naprawdę niezłe. Właśnie to składamy w całość i po tym jak zobaczę całość, wy zobaczycie to następni.

- Jaki masz plan odnośnie zespołu w trasie i jak połączysz trasę koncertową z byciem samotnym ojcem?

- Po to właśnie jest ten chwilowy przestój, żeby zebrać tą trasę do kupy. Potrzebuję też dobrej niani, która ze mną pojedzie i wiele innych spraw, nad którymi trzeba popracować. Chciałbym zabrać ze sobą wielu gitarzystów, ponieważ potrzeba wielu gitar - przynajmniej dwóch rytmicznych i jednego prowadzącego, który zagra razem ze mną, ponieważ kilka kawałków jest naprawdę trudnych do zagrania i zaśpiewania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

- Co sądzisz o zorganizowanej religii?

- Zorganizowana religia? Nie siedzę w tym. Nie lubię nawet chodzić do kościoła każdego niedzielnego ranka. Wiele osób tak robi, ja też czasami, ale... są osoby, które w tygodniu zachowują się w kompletnie inny sposób, a w niedzielę idą sobie do kościoła z rodzinami. Jaki w tym sens? A ja chcę zachęcać ludzi, by odbywali codzienny spacer z Chrystusem i Bogiem. Nie siedzę w zorganizowanej religii, po prostu tego nie lubię. Nie mam nic przeciwko ludziom, tylko samą ideą.

- Jaka jest różnica pomiędzy Twoimi obiema książkami?

- Harper Collins, wydawca, wpadli na pomysł, by dotrzeć do dzieciaków. Spoko, bo ja też chcę dotrzeć do dzieci. W książce było kilka słów na "k", wycięli to. Wycięli kilka historii o tym jak biję żonę, o skateboard'zie, seksie i innych rzeczach, o których mówiłem. Dla przykładu, moja 10-letnia córka - nie chcę jeszcze, żeby czytała takie rzeczy. Nie chciałem innej nazwy, mogli to nazwać po prostu "Save Me From Myself - wersja dla najmłodszych", bo teraz muszę tłumaczyć wszystko, bo to trochę mylące. No ale wydawcy wygrali i namówili mnie do tego, więc jest luz.

- Czy masz zamiar przeczytać książkę Fieldy'ego?

- Nawet nie wiedziałem, że wyszła. Zaraz po nią skoczę. Poszukam, może coś tam jest. Nie no... oczywiście, że przeczytam.

- Czy możesz pokazać nam swoje nowe tatuaże? Jakie jest ich znaczenie?

- Jest wiele znaczeń. Zrobiłem sobie to po staniu się Chrześcijaninem, to z albumu "Untouchables" Korn'a. Dla mnie, symbolizuje to nieszczęście, znęcanie się nad dziećmi. "Adonai" znaczy "Mój Pan" odnośnie Boga. Kiedyś narkotyki był moim panem, teraz jest nim Bóg. Tutaj jest moja córeczka. Nad Nią jest Jezus. Shibalba, ten też jest niezły, te dzieciaki. Krzyż i gołąb. Ojciec "Abba". List do Galacjan, 2:20 "zostałem ukrzyżowany z Chrystusem, teraz nie ja żyję, lecz Chrystus żyje we mnie". Znaczą wiele. List od Filipian - "mogę wszystko z Chrystusem, który daje mi moc" - odnośnie odrzucenia narkotyków, w kilka miesięcy po odejściu z Korn'a.

- Czy czujesz się dość silny, by wrócić do środowiska ze swojego dawnego stylu życia?

- Mógłbym tam wrócić, ale nie chcę. To sprawia, że czuję się dziwnie w środku, niekomfortowo. Ale jeśli ruszę sam w trasę i zobaczę narkotyki, po prostu odejdę i tyle. Albo pogadam z tymi, którzy ćpają. Nie wiem, na prawdę. Cokolwiek, już się tego nie boję.

- Jak wygląda typowy dzień z życia Head'a?

- Wstaję, bawię się z dzieciakiem, zabieram ją do szkoły. Potem wracam do domu, modlę się. Pracuję nad muzyką, projektem, itd. Udzielałem wielu wywiadów ostatnio. Zamiast ćpać od rana i ledwie dawać radę, wstaję i rozmawiam z Bogiem, proszę Go, by był ze mną przez cały dzień i tak jest. Czerpię wiele radości z życia.

- Czy boisz się, że fani uznają solowy album Munky'ego za lepszy, od Twojego?

- Nie, nie obchodzi mnie to. Mamy podobne style, ale tak naprawdę różnią się trochę od siebie. Myślę, że ludziom mogą spodobać się oba. On jest bardzo utalentowany i myślę, że ludzie docenią naszą pracę. Jeśli ludzie będą porównywać... no cóż, ludzie to ludzie, będą robić co chcą, więc wszystko jedno.

- Czy uważasz, że Korn powinien znaleźć kogoś na zastępstwo za Ciebie?

- To już ich sprawa. To oni ciągną dalej z zespołem, mnie już to nie dotyczy. Zespół jest ich i oni podejmują decyzje. Trochę zastanawiałem się, czy może powinni kogoś wziąć, ale to zależy od nich. To Korn, byli w nim od początku, więc jeśli chcą gitarzystę, czy kogokolwiek, to ich sprawa.

- Jaki jest przekaz w Twojej muzyce?

- Przekazem jest całem moje życie i to, przez co przeszedłem. Chcę się podzielić moim doświadczeniem odnośnie tego, jak upadłem przez narkotyki i że nigdy nie sądziłem, że tak mną zawładną. Stały się moim panem, odebrały mi córkę, odebrały mi radość z muzyki. Narkotyki są złe. Powiedziałem kiedyś "ee, na pewno nie wpadnę w to tak głęboko, jak tamci kolesie, nie pozwolę, by to rządziło moim życiem" a wyszło odwrotnie. Chcę się tym podzielić. Chcę też pokazać, że Bóg jest spoko i zmienia Cię od wewnątrz. Chce Cię tylko poznać, Twoje relacje i odebrać z Twojego życia to, co zadaje Ci ból. Wziąć to co sprawia Ci przyjemność i jeszcze to zwiększyć. To naprawdę spoko. Moje odejście z Korn'a to coś, co chciałem zrobić dla mojej córeczki. Wcale niekoniecznie z powodu tego, co pomyślą inni, że "jest Chrześcijaninem a został w Korn'ie", to była moja decyzja, czułem, że muszę to zrobić i wysłać swój przekaz. Chciałem robić rzeczy, których wcześniej nie robiłem - śpiewać, pisać utwory samemu. To jest właśnie mój przekaz. Narkotyki są do bani, a Bóg rządzi. Możesz się czuć po tym lepiej, niż po jakimkolwiek narkotyku. To jest ten przekaz, to jest to. Ale nie chcę z kolei głosić kazań, chcę się jedynie tym podzielić. Jeśli ktoś umie pić i bawić się i kontrolować to - świetnie. Znam wiele osób, które wcale nie imprezują. Nie chcę być jak Nancy Reagan, który mówi "rób to, nie rób tamtego". Chcę się podzielić tym, co wiem. Jeśli potrafisz to wszystko kontrolować, to masz szczęście, ale uważaj - to wszystko.

Dzięki chłopaki, doceniam to co zrobiliście. Mam nadzieję, że kiedyś zahaczę o Polskę i dam znać. Pokój."

 

Steve Krolikowski - głos Fear And The Nervous System dla KoRnZone

Wywiad można przeczytać TUTAJ
 

Q-Unique - głos StillWell w wywiadzie dla KoRnZone

Wywiad można przeczytać TUTAJShoutbox

Historia
skindred: Brakuje najlepszego kawałkajednak ;) «link»
Kamil: To będzie dobry album, jestem mocno nahajpowany.
KoRniszonik: 25 maja wychodzi solowy album JD «link»
Kamil: Tam wrzucali jakieś krótkie filmiki na fb "tracking guitars" albo coś podobnego
Temporal333: «link» wersja video mojego poprzedniego nagrania. Ciężko się montowało, a w sumie niczego specjalnego tu nie ma.
Temporal333: To oni jeszcze nagrywają?
Kamil: Chciałbym, żeby Love&Death już wydało ten nowy album...
Temporal333: mój nowy cover «link» Korn to nie jest, ale mam nadzieję, że komuś się spodoba.
Stolarz: Witajcie prośba do wszystkich czy ktoś mogłby dać link do jakiejs fotorelacji z koncertu Korna w Dolinie Charlotty oprocz GP bedę bardzo wdzieczny ponieważ szukam jednego bardzo ważnego zdjęcia a za cholere nie mogę nigdzie znalezc.
childofthekorn: Według mnie, najlepsze kawałki i albumy Korn miał na początku. "Life is peachy" jest zajebiste, to jest TEN Korn. Ostatnia piosenka JD jest spoko i tyle. Teraz Korn jest jakiś taki gładki, nie ma ani pasji ani takiej agresji jak na początku.
Temporal333: a mi się nie podoba ten nowy wypust JD. Jakoś tak słabe i kojarzy mi się z takim pojękiwaniem jak w "take me". Chętniej bym usłyszał coś w stylu kawałków do Queen of Dammed
Marcin89: To racja, pod tym względem np. to przeciąganie słów w zwrotce mi się skojarzyło z old schoolowym KoRnem ;)
SeYo: Miałem na myśli wokal. Ostatnie albumy pod tym względem są dla mnie jakieś takie płaskie, może zbyt idealne? :P
Marcin89: Bez przesady, ostatni album jest bardzo kornowy :) ale utwór super
skindred: «link»
skindred: Po tych dwóch słuchania na okrągło, wiecie jaki polski kawałek mi przypomina?;) A taki;)
SeYo: Bardziej kornowo niż 3 ostatnie albumy :p
skindred: "This basement devil is kicking the ass
Of my angel on the ceiling "
skindred: "But it is what it is
You don't know how to live with what it is"
skindred: Wokalnie jest jak igła strzykawki! Jakie ciary mam przy jego nowym singlu to nie wiem kiedy miałem ostatnio!
skindred: Kocham JD!
KoRniszonik: «link» ne wiedziałem że jd wrócił do wagi ciężkiej
Marcin89: 10/10
sad33r: «link» nowa piosenka JD
diego: cześć! założyłem kanał na youtubie, może coś więcej w przyszłości będzie oprócz gamingu :) «link»

Powered by Kide Shoutbox


Zarejestruj się lub zaloguj by móc pisać
Stronę odwiedza obecnie 0 użytkowników oraz 677 gości.
Brak użytkowników online